• Povećaj slova
  • Resetiraj
  • Smanji slova

Održana akcija ''RUKE MOJE DARUJU''

Danas su uručeni paketi s namirnicama koje su prikupljene u korizmenoj akciji „Ruke moje daruju“ koja je trajala 12. i 13. travnja. Ovu akciju je drugu godinu zaredom pokrenulo udruženje La Verna u suradnji s Fojničkim framašima. Akcija prikupljanja namirnica se provodila u nekoliko trgovina na području župe Fojnica, a od prikupljenih namirnica i novčanih sredstava volonteri su uspjeli napraviti pakete čija je vrijednost iznosila i do 150 KM. Te pakete su uručili u dvadeset i dvije socijalno ugrožene obitelji, a cilj je bio pomoći tim obiteljima u ovome korizmenom vremenu kako bi radosno dočekali predstojeći blagdan Uskrs. / Valerija PULJIĆ

Fojnička škrinja, br. 27

čovjek koji sanja tenk

valjda već ima sve

stan ovdje i ondje jednu kuću za ljeto dvije kuće za zimu tri mandata za pljačku 69 špijuna i 6969 politrona na polici

(iščašena politika zapošljavanja doima se dražesno koliko i simpatična kraća ruka kirurga) ako se ulomci lijepe u druge firme garancija se i produžava napredovanje podrazumijeva npr. od svojte do policajca od taksiste do bolničara od direktorice do direktora i tako sve dok figurice ne zablistaju

čovjek koji sanja tenk

nikad nije zadovoljan

cuga ovdje i ondje jednom ujutro dva puta popodne tri puta pred spavanje čaše čaše čaše na 2 minuta hoda 1 nepismen vozač 1 nepismen suvozač 2 R parkinga i 69 osmjeha desi se da kod priučenog manira izađe psovka opsesivno-kompulzivna potreba za brojanjem ako šeta maneken je u trenirci gazi patike u kojima su naša djeca trebala zabiti koš ali šta je njemu koš pored toliko smetljišta koja rastu pored smanjenih: Prokoškog Kozice i Gotuše (on zna za reket dalje mu sport baš i nije jasan)

u proračunu jesu djeca i kultura i svaka djelatnost koja jača slobodu svijest npr. biti čovjek biti pošten biti umjetnik biti svoj i tako sve dok figurice ne popadaju

Suzana LOVRIĆ

Cvjetnica, 2014. godine

Na Cvjetnicu, 13. travnja 2014. godine, kojom smo započeli Veliki tjedan, sv. misu je predvodio fra Nikica Vujica. Ispred samostanske crkve bio je blagoslov grančica (u našem kraju to nije maslina i palma, nego tisa), a potom svečani ulaz u crkvu i pjevanje Muke (odlično su to otpjevali pjevači Velikog župnog zbora pod ravnanjem s.M. Simplicije Budimir i Damira Iviša; uloge su pjevali gosp. Neno Šimunić, fra Ivan Pervan i fra Nikica Vujica). Svečanosti su doprinijeli ministranti i vrijedna liturgijska grupa lektora. Akcija djece i mladih (Dječji zbor, čitači, ministranti, framaši), koji su izrađivali predmete korizmenog i uskrsnog sadržaja, ovaj dan je dobila svoj vrhunac. Naime, oni su sa svojim voditeljima, s.M. Simplicijom Budimir i fra Domagojem Šimićem, svoj vrijedni rad prezentirali na stolovima ispred crkve. Uz prodaju grančica (tisovina), uspjeli su zaraditi lijepu svotu novca i obogatiti svoj fond. Djeca i mladi prezadovoljni su ovom svojom akcijom i najavljuju novi angažman. Neka nam ovaj Sveti Tjedan bude plodonosan i blagoslovljen!

fotografije

• «
  •  Početak
  •  «